• Header 1

  Solpar to

  Parkiet

  to wytrzymałe

  podłogi drewniane

  użytkowane również w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 • Header 5

  Podłoga

  dębowa  Dąb to twarde drewno liściaste, w dwóch najbardziej charakterystycznych kolorach: żółtobrązowej i lekko różowym. Polecamy parkiety dębowe.

 • Header 2

  Podłoga

  jesionowa  Jesion to twarde drewno, w odbiorze jaśniejsze od dębu ale niejednorodne kolorystycznie. Polecamy parkiety jesionowe.

 • Header 3

  Deski

  podłogowe  Nic nie przebije jednorodnej podłogi z litego drewna czyli klasycznej deski podłogowej. Tak jeśli chodzi o długowieczność użytkowania (kilkaset lat), jak i zwykłą odporność na drobne domowe awarie.

Pomimo wielkiego postępu technicznego na całym świecie, tak jak kilkaset lat temu, dalej parkiet króluje jako najlepszy z materiałów podłogowych. Jest on bardziej ceniony niż panele. W odróżnieniu od nich można go wielokrotnie odnawiać. Jest dużo trwalszy od mozaiki, przewyższa ją grubością.

Przy zalaniu mieszkania (awaria centralnego ogrzewania) wystarczy go jeszcze raz przecyklinować, ewentualnie przełożyć, podczas gdy mozaika nadaje się już do wyrzucenia. Parkiet jest cieplejszy niż terakota czy kamień naturalny. Nawet jeżeli jest w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe, to wiosną i jesienią przy wyłączeniu tegoż urządzenia przez pantofle czuć chłód kamiennej posadzki, nie mówiąc już o chodzeniu po niej bosą stopą.